سه شنبه ٠١ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
شيراز - دروازه قرآن
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

دعوت از ایران برای حضور در نمایشگاه فرهنگی شهر داوائو – فیلیپین

در ملاقات با آقای پابلئو معاون اجرایی کمیسیون فرهنگ و هنر فیلیپین (وزارت فرهنگ) از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در این رخداد فرهنگی دعوت به عمل آمد.

در ابتدای این دیدار که بنا به تقاضای آقای "ریکو اس پابلئو" در محل وزارت فرهنگ این کشور برگزار شد، ابتدا آقای پابلئو از رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای قبول این دعوت تشکر نمود و سپس برنامه های ماه آینده این مرکز در شهرهای مختلف را بر شمرد و ابراز امیدواری کرد تا رایزنی فرهنگی با توجه به برنامه های پیش روی این نمایندگی بتواند در جهت شناساندن فرهنگ دو ملت به مردم گام موثری بردارد.

در ادامه نامبرده از رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دعوت نمود علاوه بر شرکت در برنامه فرهنگی و نمایشگاهی شهر داوائو، در شهر های جنوبی بخصوص در استان میندانائو حضور جدی داشته باشد.

در این رابطه ایشان اعلام نمودند در دهه میانی ماه آگوست  (از پانزدهم تا بیستم ماه آگوست) در شهر داوائو که در واقع شهر رئیس جمهور این کشور است برنامه مفصل نمایشگاهی در پیش داریم و امیدواریم جمهوری اسلامی ایران بتواند در این برنامه حضور جدی داشته باشد.

جناب آقای جعفری ملک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل ضمن ابراز تشکر از آقای "ریکو اس پابلئو" بابت این جلسه و دعوت جمهوری اسلامی ایران به نمایشگاه و حضور در  شهر رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد و افزود در صورت مهیا بودن شرایط بتوانیم در این نمایشگاه شرکت نمایم. ایشان ادامه داد با توجه به اینکه داوائو شهری مهم است، رایزنی فرهنگی سعی خواهد کرد نسبت به برگزاری کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی و همچنین نمایشگاه صنایع دستی در این شهر اقدام نماید. ایشان خاطر نشان کرد برای این منظور ما منتظر مشارکت شهرداری و دیگر نهاد های فرهنگی و اجرایی این شهر در برگزاری این نمایشگاه هستیم.

در پایان مقرر شد مسئولین کمیسیون ملی فرهنگ و هنر فیلپین موضوع را با مسئولین و شهردار شهر داوائو در میان بگذارند و در جلسه بعدی که به میزبانی رایزنی فرهنگی برگزار خواهد شد میزان مشارکت طرف فیلیپینی برای برگزاری این نمایشگاه را به رایزنی فرهنگی اعلام نماید.

در پایان همچنین هدایایی از صنایع دستی و چند جلد کتاب شعر با ترجمه انگلیسی به ایشان اهداء شد.

 

 


١٦:١٩ - جمعه ٢٧ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٤٤١٩    /    تعداد نمایش : ٨٤جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 498008
Visitorsofday : 151
Visitorsofpage : 1476587
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.9531

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت