سه شنبه ٠١ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نيشابور - آرامگاه عطار
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

حضور هیئت ایرانی در کمیسیون ملی فرهنگ و هنر فیلیپین و ملاقات با مدیر کل اجرایی این ارگان فرهنگی

روز پنجشنبه صبح ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ برابر با ۷ سپتامبر ۲۰۱۷ آقایان پور مرجان مدیر کل محترم فرهنگی آسیا و اقیانوسيه و مصطفوی مدیر کل محترم طرح و برنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به اتفاق آقای محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران مانیل در دفتر کار آقای پابلئو مدیر کل امور اجرائی کمیسیون ملی فرهنگ فیلیپین حضور یافتند و با نام برده به تبادل نظر پرداختند.

در این ملاقات که در فضایی دوستانه و صمیمی برگزار شد مقرر گردید طرفین مذاکره پیگیری امور را از طریق کمیسیون فرهنگ و رایزنی فرهنگی دنبال نمایند. در بدو ورود هیئت ایرانی مورد استقبال  آقای "سِر آلبرتی فلورس"، مسئول روابط بین المللی کمیسیون فرهنگ قرار گرفتند.

مدیر کل امور اجرایی کمیسیون فرهنگ ورود میهمانان را گرامی داشت و افزود: حضور هیئت ایرانی فرصت مغتنمی را پیش آورده تا نسبت به گسترش روابط فرهنگی اقدام لازم مبذول گردد. آقای پور مرجان نیز متقابلاً خرسندی خود و دیگر میهمانان را از این ملاقات ابراز و افزود: امیدواریم اینگونه ملاقات ها موجب تعمیق روابط فرهنگی دو کشور شود. ایشان ضمن تسلیم مدارک مربوط و سر فصل های "کنفرانس فرهنگی آسیا" مربوط به نشست آتی در ایران به طرف مذاکرات  افزود از آقای "آلماریو" رییس کمیسیون ملی فرهنگ و هنر (وزیر فرهنگ و هنر) رسما دعوت به عمل می‌آید تا در نشست مهم  فرهنگی که در آینده‌ ای نزدیک در تهران برگزار می‌شود حضور یابند.

مدیر کل فرهنگی آسیا و اقیانوسيه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشورمان ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و اعلام آمادگی برای برپایی چنین  نمایشگاه هایی در فیلیپین اظهار داشت: انتظار ما برگزاری متقابل هفته های فرهنگی میان دو کشور دوست ایران و فیلیپین است، ایشان ضمن تاکید بر اهمیت و پیام موسیقی ایرانی و این که این هنر در بسیاری از ممالک جهان به خاطر همراه بودن با عرفان پذیرفته شده است افزود تبادل گروههای موسیقی خود باعث گسترش و تعمیق روابط فرهنگی است.

ایشان در راستای تلاش برای یافتن اشتراکات فرهنگی دو کشور و تاکید بر اهمیت اشعار سخن وران و بزرگان ادبیات ایران از جمله استاد سخن سعدی  پیشنهاد نمود تا آثار دو شاعر برگزیده از ایران و فیلیپین در نشستی توسط اندیشمندان مورد مداقه قرار گیرند. و یا کتابی از اشعار برگزیده دو شاعر بصورت مشترک به چاپ برسد.

برگزاری هفته های فیلم و سینما با توجه به جایگاه جهانی سینمای ایران، پیشنهاد ساخت فیلم های مشترک ما بین فیلم سازان دو کشور و استفاده فیلم سازان فیلیپین از تجربیات تولید کنند گان فیلمهای مستند در ایران از دیگر پیشنهاداتی بود که از سوی مدیر کل آسیا و اقیانوسيه به طرف فیلیپینی ارائه گردید که مورد استقبال آقای پابلئو قرار گرفت.

مدیر کل امور اجرایی کمیسیون فرهنگی فیلیپین با اقدامی ابتکاری که از طریق کامپیوتر انجام شد نسبت به تلطیف فضای مذاکرات از طریق پخش یکی از آثار برگزیده موسیقی ایرانی اقدام نمود که با مسرت هیئت ایرانی روبرو شد. در پایان آقای پور مرجان ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک میزبان مقامات عالی رتبه کمیسیون ملی فرهنگ و هنر فیلیپین در تهران باشد.

آقای پور مرجان همچنین حمایت کامل خویش را از اقدامات آقای محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گسترش روابط فرهنگی ما بین دو کشور دوست  ایران و فیلیپین اعلام کرد.

 


١٢:٤٠ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٥٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٧٩جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 498012
Visitorsofday : 155
Visitorsofpage : 1476591
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.7969

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت