سه شنبه ٠١ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
شيراز - دروازه قرآن
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

برگزاری نخستین نشست گردهمایی انجمن زنان فرهیخته ایران و فیلیپین در مانیل

 

با پیگیری های مجدانه رایزنی فرهنگی و انجام ملاقات های متعدد در چند ماه گذشته ، شرایط برگزاری  نخستین گردهمایی انجمن زنان فرهیخته ایران و فیلیپین در ظهر پنجشنبه ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۶ برابر با ۷ سپتامبر ۲۰۱۷ فراهم و نمایندگان زنان فرهیتخته فیلیپین در این نشست شرکت نمودند.

این نشست در راس ساعت ۱۲:۳۰ ظهر با حضور  جناب آقای محمد تنهایی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران، آقایان پور مرجان مدیر کل محترم فرهنگی آسیا و اقیانوسيه و مصطفوی مدیر کل محترم طرح و برنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به اتفاق آقای محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران مانیل با اجرای نیایش توسط آقای پور مرجان به نمایندگی از سوی مسلمانان و خانم دکتر "لره آبایا" به نمایندگی از مسیحیان حاضر در جلسه آغاز و مجری نشست ضمن خوش آمد گویی به حضار فراز هایی از اهمیت و لزوم تشکیل چنین انجمنی را متذکر شد.

ایشان با تاکید بر نقش محوری زنان در اجتماع بر لزوم همکاری مردان و زنان در پیش برد اهداف زندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تاکید نمود. سپس آقای محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی کشورمان در این رابطه گفت: «عرض خيرمقدم دارم خدمت ميهمانان گرامي بخصوص سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای پورمرجان مدیر کل محترم فرهنگی آسیا و اقیانوسیه و جناب آقای مصطفوی رئیس مرکز طرح و برنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شخصيتهاي علمی فرهنگي وهنري که در جمع ما حاضر شده اند».

انجمن دوستی زنان فرهیخته فیلیپین و ایران یک موسسه غیر دولتی، غیر سياسی، غیر انتفاعی، و متكي برمشاركت اعضا مي باشد که اهداف اصلي آن  تحکیم وگسترش روابط دوستانه و شناخت فرهنگ، هنر و تمدن دو کشور به ملت ها و پیشبرد اهداف مشترک دو کشور در زمینه های فرهنگی ،هنری، علمی، فنی، اجتماعی و ارتباطات است.

آقای محمد تنهایی سفیر محترم جمهوری اسلامی نیز بیاناتی را ایراد نمودند. ایشان ضمن تبریک تشکیل انجمن دوستی زنان فرهیخته بر نکات مهمی تاکید کردند. سفیر کشورمان تشکیل این انجمن را فرصت خوبی برای استحکام ساختار موجود روابط ایران و فیلیپین دانسته و اظهار داشتند ایران نخستین کشور در ناحیه خلیج فارس بود که فیلیپین سفارت خود را در کشور ما تاسیس کرد. سخنران با تاکید بر گذشت بالغ بر نیم قرن از روابط سیاسی و فرهنگی ایران و فیلیپین اذعان داشتند: "خوشحالم که به عنوان سفیر کشورم در سرزمینی مامور شده ام که جایگاه مسیحیان و مسلمانان است و لذا این انجمن عامل بازسازی روابط دو کشور است".

با اتمام سخنان جناب آقای تنهایی، جناب آقای پور مرجان سخنان کوتاهی را ایراد نمودند. ایشان خوشحالی خویش را  از  شرکت در جلسه انجمن دوستی زنان فرهیخته دو کشور را ابراز و بر لزوم همکاری زنان دوش به دوش مردان تاکید کردند. آقای پور مرجان با بیان آیاتی از قرآن کریم در ضمینه خلقت زنان و مردان و اقوام مختلف ، برتری را تنها در گرو میزان ایمان و نزدیکی به خدا دانستند. مدیر کل فرهنگی آسیا و اقیانوسیه در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کردند بسیاری از زنانی که خود تولید کننده کالای هنری و هنرهای دستی هستند از نتیجه کار خویش بهره ای نمی برند، اما این امر میتواند از طریق برنامه ریزی اینچنین انجمن هایی عملی شود و خوشبختانه این روند در ایران موفق بوده است.

پس از اتمام سخنان آقای پور مرجان متن پیام خانم صدیقه حجازی مدیر کل محترم امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خطاب به نشست انجمن دوستی زنان فرهیخته ایران و فیلیپین  قرائت گردید.

در پایان حضار هر یک به نوبه خود دیدگاه هایی را در مورد تشکیل انجمن دوستی زنان فرهیخته ایران و فیلیپین ابراز کردند.

تاکید بر مسرت و ابراز خرسندی در شرکت در چنین نشستی، آمادگی همکاری های گسترده در امور علمی و اجتماعی فرهنگی و اقتصادی، تاکید بر دستیابی و حمایت از صلح و دوستی ما بین مسلمانان و غیر مسلمانان، اذعان بر فراهم شدن امکان نزدیکی و تقویت خانواده های فیلیپینی و ایرانی از طریق این  انجمن، بهبود و بهینه سازی تصاویر موجود میان مسیحیان و مسلمانان با مدد از اینگونه نشست ها، زدودن ابهامات میان پیروان دو دین الهی اسلام و مسیحیت و گسترش و تقویت ارزش های اجتماعی و خانوادگی از جمله مواردی بودند که در اظهار نظر شرکت کنندگان در نشست زنان فرهیخته مورد تاکید و تمجید قرار گرفتند.

 

جناب آقای محمد تنهایی، سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین.

 

جناب آقای قربانعلی پور مرجان، مدیر کل فرهنگی آسیا و اقیانوسیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

 

جناب آقای حمید مصطفوی، مدیر کل طرح و برنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

 

جناب آقای محمد جعفری ملک، رایزن محترم فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مانیل.

 

جناب آقای دکتر بهمن صمدی، نویسنده و محقق فرهنگی در رایزنی فرهنگی ایران در مانیل.

 

سرکار خانم تقوی، نویسنده، پژوهشگرحوزه مطالعات زنان و هنرمند خوشنویس.

 

سرکار خانم زینب هاویر، مترجم، محقق و نویسنده مسلمان فیلیپینی.

 

سرکار خانم دکتر لایدن، از معاونت وزارت علوم و مسئول انجمن کار آفرینی زنان جنوب فیلیپین و از تولید کنندگان غذای حلال در این کشور.

 

سرکار خانم دکتر لوره آبایا، جامعه‌شناس و مسئول انجمن زندگی مسالمت آمیز ادیان (گفتگوی ادیان) و جنبش فوکولاره.

 

سرکار خانم دکتر بلمونته، رئیس پارکهای ملی فیلیپین و مشاور رئیس جمهور.

 

سرکار خانم دکتر فرح کونان، رییس دانشکده زبانشناسی دانشگاه دولتی فیلیپین.

 

سرکار خانم گلوریا، همسر سفیر سابق فیلیپین در ایران.

 

 

 


١٣:٠٠ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٥٥٥٦    /    تعداد نمایش : ٧٥جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 498011
Visitorsofday : 154
Visitorsofpage : 1476590
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.9842

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت