شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
حرم مطهر حضرت امام خميني (ره)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

رویداد مذهبی

تقدیر از برگزیدگان مسابقه عاشورا در فیلیپین

انجمن دوستی فیلیپین و ایران با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، انجمن اسلامی دانشجویان فیلیپین و کالج المصطفی (ص) شعبه مانیل از برگزیدگان مسابقه عاشورا تقدیر کردند.

این مراسم با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از دانشجویان مختلف دانشگاه‌های فیلیپین از جمله دانشگاه «یو پی» در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل برگزار شد.

محمد جعفری‌ملک، رایزن فرهنگی کشورمان در مراسم مانیل ضمن تقدیر و تشکر از هنلیتو سیویلیا، رئیس انجمن دوستی فیلیپین و ایران، همکاری وی در برگزاری مسابقه عاشورا از نگاه هنر را اقدامی شایسته، جدید و نوآورانه در شناساندن فرهنگ عاشورا به جامعه دانشگاهی فیلیپین برشمرد.

وی گفت: در این مسابقه که  برای اولین بار در فیلیپین برگزار شده است قصد ما بر این بود که جرقه‌ای را در ذهن دانشجویان روشن کنیم تا با فرهنگ عاشورا آشنا شوند.

جعفری ملک افزود: این فرهنگ برای ما شیعیان پیام‌آور شجاعت و امر به معروف و نهی از منکر است جایی که امام حسین (ع) با شجاعت تمام، خانواده خود را برای امر به معروف و نهی از منکر مقابل سپاه یزیدیان قرار داد.

 

مسابقه آشنایی با قرهنگ عاشورا

رئیس انجمن دوستی فیلیپین و ایران نیز طی سخنانی ضمن تشکر از همه شرکت‌کنندگان و دانشجویان اعلام کرد: با کمک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سال آینده مسابقه فرهنگ عاشورا و فرهنگ قیام امام حسین را در چندین دانشگاه بزرگ مانیل  برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم قدمی در راستای شناساندن فرهنگ عاشورا و امام حسین؛ نوه پیامبر اسلام در جامعه دانشگاهی این کشور برداریم.

در ادامه این برنامه به سه نفر برتر رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، مقاله‌نویسی و سخنرانی جوایز نقدی از سوی انجمن دوستی فیلیپین و ایران به همراه لوح یادبود اهدا شد.

همچنین به همه دانشجویان مسیحی شرکت‌کننده لوح تقدیر و همچنین به مسیحیان شرکت‌کننده در رشته‌های نقاشی و خوشنویسی که نام مبارک امام حسین(ع) را تحریر کردند، جایزه نقدی اهدا شد.

در پایان گروهی از دانشجویان دانشگاه جامعة المصطفی (ص) العالمیه شعبه مانیل تئاتر عاشورایی با عنوان «مسلم بن‌عقیل و مردم کوفه» را به روی صحنه بردند، این تئاتر که برگرفته از روزهای آخر زندگی حضرت مسلم بن‌عقیل در کوفه بود، مورد استقبال و توجه دانشجویان مسیحی و شیعه حاضر در جلسه قرار گرفت.

هم‌زمان نمایشگاه آثار برتر مسابقه عاشورا از نگاه هنر نیز در رایزنی فرهنگی ایران در مانیل برگزار شد.

 

 


٠٨:٥٦ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٧٨٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٥جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 502686
Visitorsofday : 74
Visitorsofpage : 1495251
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.9219

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت