سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
حرم مطهر حضرت امام خميني (ره)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار

معرفی تاریخ ایران و ایران امروز به دانشجویان دانشگاه GCIC به مناسبت ایام دهه فجر

در این مراسم که حدود صد و پنجاه نفر از دانش آموزان و دانشجویان مدرسه «Global City Innovative College» یا GCIC در آن شرکت کردند، رایزن فرهنگی کشورمان درباره تاریخ سرزمین ایران از شاعران و پزشکان حاذق گرفته تا دستاوردهای بزرگ ایران امروز سخن گفت.

در این مراسم که در صبح روز جمعه ۹ فوریه ۲۰۱۸ (۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۶) برگزار شد، حدود صد و پنجاه نفر از دانش آموزان و دانشجویان مدرسه بین المللی GCIC در آن شرکت کردند. این مدرسه که در نزدیکی رایزنی فرهنگی ایران واقع است، حدود ۳۰۰۰ نفر دانش آموز دارد و دانش آموزان این مدرسه اولین حضورشان را در رایزنی فرهنگی ایران تجربه کردند. در این مراسم سرکار خانم دکتر تقوی، نماینده انجمن خوشنویسان ایران در مانیل نیز حضور داشتند و آثار خوشنویسی ایشان در معرض بازدید دانش آموزان قرار گرفت. همچنین در ابتدای مراسم، کارگاهی برای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با این هنر برگزار شد و برخی از دانش آموزان توانستند برای اولین بار این هنر را بر روی کاغذ تجربه کنند.

آقای محمد جعفری ملک، رایزن فرهنگی کشورمان در مانیل در سخنرانی خود خطاب به دانش آموزان و دانش جویان علاقه مند از دستاوردهای جهانی ایرانیان در طول تاریخ سخن گفت. وی از دو کتاب ابوعلی سینا (قانون و شفا) سخن گفت و اینکه این دو کتاب چه تاثیر بزرگی بر پیشرفت علم طبابت و حقوق در جامعه اروپایی داشته اند. همچنین از شاعران برجسته ایرانی همچون خیام و پیام والای این شاعران برجسته سخن گفت.

بعد از سخنرانی ایشان، گروه موسیقی زاگرس اجرایی از بهترین موسیقی های سنتی ایرانی را برای دانش آموزان به عرضه گذاشتند. پیش از اجرای گروه موسیقی، دانش آموزان علاقه مند سوالاتی را درباره انواع آلات موسیقی پرسیدند، لذا آقای امین عباسیان -سرپرست محترم گروه موسیقی زاگرس- ابتدا به معرفی نوازندگان گروه پرداخته و سپس با همکاری هر یک از نوازندگان، توضیحاتی را راجع به تاریخچه، نام و اقلیم هر ساز برای دانش آموزان ارائه کردند. اجرای این گروه موسیقی بسیار قابل توجه دانش آموزان و مسئولین مدرسه «گلوبال سیتی» قرار گرفت.

در پایان مراسم با طرح سوالاتی درباره خوشنویسی ایرانی و اطلاعات عمومی درباره ایران، جوایزی به برگزیدگان اهدا شد و همچنین از همه دانش آموزان پذیرایی به عمل آمد.

 

 


١٣:٢٤ - جمعه ٢٠ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٨٥٠٠    /    تعداد نمایش : ١٣٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 510567
Visitorsofday : 149
Visitorsofpage : 1524167
Onlinevisitors : 9
PageLoad : 1.9219

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت