يکشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٨ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نيشابور - آرامگاه عطار
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی ضرورت گفتگوی ادیان و بحران های موجود در جامعه با بازخوانی متن نامه امیر مومنان حضرت علی (ع) به مالک اشتر .

نشست مشترک کلیسای کاتولیک, کلیسای اوانجیلست فیلیپین ,کلیسای مورمونها ( کلیسای عیسی مسیح منجی آخر الزمان ) شعبه فیلیپین برگزار و راه کار های گفتگوی بین ادیانی و لزوم برگزاری آن و همچنین تفاوت رژیم صهیونیستی با دین یهود و بحران های موجود در جوامع دینی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بررسی شد

 

 

 

 بررسی ضرورت گفتگوی ادیان و بحران های موجود  در جامعه با بازخوانی متن نامه امیر مومنان حضرت علی (ع) به مالک اشتر .

 نشست مشترک کلیسای کاتولیک, کلیسای اوانجیلست فیلیپین ,کلیسای مورمونها ( کلیسای عیسی مسیح منجی آخر الزمان ) شعبه فیلیپین  برگزار و راه کار های گفتگوی بین ادیانی و لزوم برگزاری آن و همچنین تفاوت رژیم صهیونیستی با دین یهود و بحران های موجود در جوامع دینی در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بررسی شد  

 این جلسه با حضور  آقایان اسقف سزار پونزلان  هماهنگ کننده امور گفتگو  میان ادیان اتحادیه جهانی اوانجلیکا , آقای "آلن دیکر های نه " Alen deiker hayne  رئیس کلیسای عیسی مسیح (ع)منجی آخر الزمان با قریب به یک میلیون پیرو در فیلیپین ,آقای دکتر "تی موتیو جنر"Ti Muotyo jener    رئیس حوزه الهیات آسیایی دانشگاه سنتا توماس دکتر " بای بادو"  Baybado  عضو هیئت علمی دانشگاه سنتا توماس در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مانیل برگزار شد

ابتدا آقای جعفری ملک رایزن فرهنگی ضمن خوش آمد گویی به حضار از اینکه این جلسه  با حضور این دوستان تشکیل شده ابراز خوشنودی نمود .

سپس حجت الاسلام  خسرو پناه سخنانی ایراد نمود ایشان ضمن لزوم گفتگو میان ادیان در این دوره گفت : همگی ما در یک کشتی به نام دین نشسته ایم و هر گونه صدمه ای به این کشتی سبب غرق شدن همه ما در این آب های متلاطم خواهد شد .

امروزه سکولاریسم و اومانیسم افراطی در صدد ضربه زدن به دین هستند و ادیان باید با هم همکاری کنند  امروزه بحران های زیادی در این دنیا ما را احاطه کرده مانند بحران هویت , خانواده و محیط زیست  اما دو بحران مهم که به ان اشاره می کنم یکی بحران عقل و ایمان است و بحران دوم بحران سیاست است  اما بحران اول این است که بشر امروزه فکر می کند که باید یکی از دو موضوع عقل یا ایمان را انتخاب نماید لذا برخی دنبال دانش هستند و برخی به دنبال ایمان هستند اما به نظر ما این دو با هم جمع می شوند . لذا من از امام علی و از کتاب نهج البلاغه پاسخ این سوال را به شما می دهم و به شما بردران دینی خودم پیشنهاد می کنم که کتاب نهج البلاغه را حداقل یکبار بخوانید این کتاب حاوی مطالب بسیار ارزنده ای از امام اول ما در سه بخش است. در ادامه ایشان نامه 53  امام علی به مالک اشتر را برای حضار در پاسخ به بحران سیاست  بازخوانی نمود. در ادامه ایشان با قرائت حدیثی از امام علی و پیغمبر می فرماید با عمل مردم را به سوی خود جذب نمایید

آقای "آلن دیکر های نه " Alen deiker hayne این مطالب برای من بسیار جالب بود  این چالشی است که در سراسرجهان دیده می شود بخصوص در مورد سکولاریسم و الان  در واقع تلاش می کند تا صدای دین را در نطفه خفه کند و این خیلی خطرناک است و وقتی که بسیاری از خانواده ها و جوامع به همین دلیل از هم پاشیده.

 در ادامه جناب آقای جعفری ملک در خصوص حضرت مریم(س) در قرآن پرداخت و گفت تنها سوره قرآن که به نام یک بانو نام گذاری شده است سوره حضرت مریم (س) است  و ایشان گفت:  آنچه سبب دوری ادیان از هم می شوند سیاست و اقتصاد است و همین نشست ها سبب از بین رفتن غبار موجود در بین ادیان خواهد شد . در حال حاضز با حضور گرو ه های افراطی مثل داعش ما شاهد بودیم که هم مسیحیت و هم مسلمانان آسیب دیدند , در مراوی ما شاهد بودیم که هم کلیسا و هم مسجد از حمله گروه های افراطی آسیب دیدند .اذا پیشنهاد اینجانب ادامه این نشست ها در سطوح مختلف است و این رازین و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا در این نشست ها مشارکت کند.

ایشان ادامه داد :  بحثی است که خیلی مطرح می شود و سبب تفرقه است و آن مخالفت ایرانیان و شیعیان با یهود و یهودیان است که توسط رسانه های گروهی گفته می شود .

 اما واقعیت اصلا اینطور نیست . در ایران ما تمامی ادیان در حال گذران زندگی هستند و کلیسای مسیحیان ما در اصفهان از نظر زیبایی جزو زیباترین کلیسا ها است که در فیلپین شبیه به آن از نظر زیبایی وجود ندارد.   لذا ما این دیالوگ را با همه ادیان داریم و همه ادیان برای ما محترم هستند  کما اینکه تمامی اقلیت های دینی در ایران در مجلس نماینده دارند و مخالفت جمهوری اسلامی ایران با صهیونیست و رژیم اشغالگر قدس  موضوع متفاوتی است و همانطور که قبلا جناب آقای دکتر خسرو پناه گفتند صهیونیست مانند داعش است و باید بدانیم که جنایت صهیونیست ها به یهودی ها اصلا کم نیست و دقیقا مانند جنایت داعش بر علیه مسلمانان  می باشد لذا جمهوری اسلامی ایران ضمن پذیرش دین یهود به عنوان یکی از ادیان ابراهیمی تا کنون گفتگو های متعددی با جامعه یهود داشته است و مخالفت با رژیم اشغالگر قدس با این موضوع کاملا متفاوت و جداست .

   در ادامه موضوعات مشترک مورد نظر طرفین در پرسش و پاسخ های فی مابین مطرح و تبادل نظر شد .

 در پایان به هر یک از حضار یک جلد نهج البلاغه با ترجمه انگلیسی اهداء شد

 

 


١٣:٤١ - شنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٧٤٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٤جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 525769
Visitorsofday : 47
Visitorsofpage : 1578886
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.9062

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت