يکشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٨ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نيشابور - آرامگاه عطار
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

استقبال از برگزاری دور جدید گفتگوی ادیان با فیلیپین

ملاقات با دبیر کل کنفرانس اسقف های فیلیپین

این ملاقات در محل کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین و با حضور جناب آقای جعفری ملک رایزن فرهنگی و حجت الاسلام دکتر خسرو پناه رئیس انجمن حکمت و فلیفه و عضور شورای گفتگوی ادیان سازمان و دکتر "بای بادو " برگزار شد .

 ابتدا جناب آقای جعفری ملک ضمن تشکر از آقای مهبا دبیر کل کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین از زمان اختصاص داده برای این ملاقات مختصری از روند گفتگو های مابین ادیان در جمهوری اسلامی ایران برای ایشان توضبح دادند .

 در این رابطه رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران گفت هشتیمن دور گفتگوی میان کلیسای کاتولیک فیلیپین و ایران علی رغم پیگیری های بسیار و موافقت طرفین با اجرای این گفتگو  متاسفانه تاکنون نهایی نشده است . طرف ایرانی بسیار امیدوار است که در این دور از گفتگو ها که در تهران برگزار می گردد" کاردینال تاگله" هم حضور داشته باشند لذا منتظر پاسخ از طرف فیلیپینی هستیم .

در ادامه رایزن فرهنگی جمهور ی اسلامی ایران در خصوص حضور ادیان مختلف ابراهیمی در ایران گفت در ایران همه ادیان ابراهیمی در جوی آرام در حال زندگی هستند و مسیحیان ایران در استان های مختلف آزادانه در کلیسا ها به عبادت مشغولند .

سپس جناب آقای خسرو پناه نیز ضمن بر شمردن مشکلات موجود در جوامع امروزی که برای ادیان بروز کرده و فعالیت های جوامع سکولار بر لزوم انجام گفتگو میان ادیان و ضروت آن سخنانی ایراد فرمودند .ایشان ادامه داد مسیحیت در طول دوران مقابله هایی با افراطی گرایی داشته است که می تواند در گفتوگوها تجربه خوبی برای حال حاضر باشد و شابد راه حل هایی که در اسلام وجود دارد برای مبازره با فرهنگ برهنگی در مسیحیت قابل استفاده باشد و این تهدیدی است برای نظام خانواده حتی مسلمانان نیز دچار این تهدید شده اند و اگر می خواهیم خانواده را از بحران نجات بدهیم باید جلوی این فرهنگ برهنگی را بگیریم و قطعا این با شناخت و عقلانیت امکان پذیر است .

  اسقف مهیا نیز ضمن تشکر از حضور هیئت ایرانی در دفتر کار ایشان از موضوع گفتگوی ادیان بسیار استقبال نمود و اعلام کرد در حال حاضر تغییراتی در ستاد گفتگوی ادیان کلیسای فیلیپین در حال انجام است که امیدواریم در آینده نزدیک این تعییرات منجر به نتیجه خوب گردد . اما اینجانب آمادگی دارم تا موضوع گفتگوی ادیان را پیگیری نمایم . ضمنا امیدوارم بتوانبیم تا قبل از سال 2020 یک گروه عالیرتبه از کلیسای فیلیپین را به ایران اعزام نماییم تا مقدمات حضور جمهوری اسلامی ایران در دور بعدی گفتگو ها در مانیل انجام پذیرد.و جلسه اصلی گفتگو ها در مرکز ساختمان کنفرانس اقف ها برگزار می کنیم

پدر مهیا ضمن تعجب از این موضوع زندگی مسالمت آمیز ادیان در ایران گفت من تاکنون فکر نمی کردم در ایران هم ادیان دیگری وجود داشته باشند و حتی یهودیت در صورتیکه شما با اسرایئل مخالف هستید . رایزن فرهنگی ادامه داد موضوع مخالفت جمهوری اسلامی ایران با رژیم اشغالگر قدس موضوعی متفاوت از دین یهود است و ایران تاکنون با علمای دین یهود گفتگو های سازنه ای داشته است .

ایشان ادامه داد در سال 2021 به دلیل پانصدمین سال ورود مسیحیت به کشور فلیپین برنامه های متفاوتی در نظر گرفته ایم که امیدواریم دور بعدی گفتگوی ادیان که در سال 2020 یک سال قبل از جشن بزرگ برگزار خواهد شد و در این سال هدف ما گفتگوی ادیان خواهد بود  با حضور پر رنگ جمهوری اسلامی ایران در مانیل برگزار گردد .

 

 در پایان کتاب کلیساهای ایران به ایشان هدیه داده شد.


١٤:٤٩ - دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٧٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٢جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 525758
Visitorsofday : 23
Visitorsofpage : 1578862
Onlinevisitors : 9
PageLoad : 2.4063

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت