دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
سعدیه - آزامگاه سعدی شیرازی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار قرآنی

همایش و مسابقه مقاله نویسی بین دانشجویان خارجی در فیلیپین با موضوع قیام امام حسین (ع)

 

همایش و مسابقه مقاله نویسی در خصوص قیام امام حسین(ع) با حضور دانشجویان و دانش آموزان فیلیپینی مسلمان و غیر مسلمان در مانیل پایتخت این کشور برگزار شد.

رایزن فرهنگی ایران روز چهارشنبه در مورد این برنامه گفت: امسال برخلاف سالهای گذشته که سمینار عاشورا در دهه اول محرم در فیلیپین از سوی این رایزنی برگزار می شد، اقدام به برپایی همایش و مسابقه مقاله نویسی و دیگر رشته ها میان قشر جوان فیلیپینی (دانشجویان و دانش آموزان) شد.

محمد جعفری ملک افزود: برنامه مزبور با همکاری انجمن دوستی ایران و فیلیپین، دانشگاه دولتی فیلیپین (UP) و انجمن اسلامی دانشجویان،کالج بین المللی المصطفی شعبه مانیل هماهنگ و بین دانشجویان اطلاع رسانی شد.جعفری ملک خاطرنشان ساخت: دانشجویان دانشکده مطالعات آسیایی دانشگاه دولتی یاد شده و کالج مزبور بیشترین تعداد شرکت کننده در این مسابقه را داشتند و علاوه براینها دانشجویان دانشگاه های NEU و CEU هم در این رقابت حاضر شدند.

وی گفت: خوشنویسی، نقاشی، نقاشی -خط ، مقاله نویسی، خطابه (سخنرانی) که هر دانشجو به مدت پنج دقیقه در خصوص امام حسین علیه السلام و فرهنگ عاشورا یا قیام عاشورا و کربلا سخنرانی کردند. رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین افزود: مسابقات یاد شده در هر بخش سه برنده خواهد داشت وبا توجه به اینکه دانشجویان مسیحی ( غیرمسلمان) هم در این رقابت مشارکت کردند. به گفته وی، پس از بررسی های لازم، تا دو هفته آینده به سه نفر برتر در هریک از رشته ها جوایز طی مراسم رسمی اهدا خواهد شد.جعفری ملک گفت: مسابقات در بخش نقاشی و خوشنویسی در دو مرحله پیش بینی شده، یک گروه نقاشی هایی که از قبل تهیه شده و نیز نقاشی در محل مسابقه، همچنین در بخش خوشنویسی برای دانشجویان مسیحی که با خوشنویسی ایرانی (اسلامی) آشنایی نداشتند، یک کارگاه فشرده با حضور خانم تقوی بانوی استاد ایرانی مقیم فیلیپین برگزار شد.

وی افزود: دانشجویان مسیحی حاضر در این بخش با الهام گرفتن از کتیبه ها و الواح پیرامونی یک خط نوشتند و یک پوستر طراحی و اجرا کردند که تابلو نقاشی شد و در واقع مزین به نام مبارک امام حسین علیه السلام است. به گفته جعفری ملک سه نفر از دانشجویان مسیحی شرکت کننده در این بخش هم بطور جداگانه جایزه دریافت کردند.

 


٠٧:٠٨ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٧٨٧١    /    تعداد نمایش : ٢٧٥جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 458569
Visitorsofday : 147
Visitorsofpage : 1531233
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.7031

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت