جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
سردار مبارز با تروریزم
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی فرهنگی - مانیل

بزرگداشت سالروز ولادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام و روز پدر در رایزنی فرهنگی سفارت ج. ا. ایران – مانیل

به همت رایزنی فرهنگی سفارت ج. ا. ایران در مانیل مراسم جشن با شکوه سالروز ولادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام و روز پدر، پنج شنبه 13 رجب مورخ 2/2/95 در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی مانیل و با حضور جناب آقای تنهائی سفیر محترم، حجت الا سلام والمسلمین اکبری رئیس کالج بین المللی المصطفی، محمدرضا کاکا سرپرست رایزنی فرهنگی ،کارکنان سفارت جمهوری اسلامی، مسئولین مدرسه جمهوری اسلامی، جمعی از ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت از هند و فیلیپین برگزار گردید.

برنامه با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم توسط قاری بین المللی استاد عبدالنعیم سلیمان از فیلیپین آغاز و در ادامه حجت الا سلام والمسلمین اکبری رئیس کالج بین المللی المصطفی(ص) شعبه مانیل ضمن تبریک سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی(ع) و روز پدر طی سخنانی خطاب به حضار اظهار داشت، سخن گفتن در مورد شخصیت بزرگی همچون حضرت علی(ع) در زمانی محدود و با کلامی ناقص کار مشکلی است بویژه این که می خواهیم از شخصیتی سخن بگوئیم که در اوج عظمت است.

رئیس کالج بین المللی المصطفی(ص) در بخش دیگری از بیانات خویش به سال های پس از واقعه عام الفیل اشاره و افزود، عام الفیل سالی بود که سپاهی متشکل از فیل ها  به مکه مکرمه حمله کردند و وقایعی رخ داد که می دانید. ایشان خاطر نشان کرد، سی سال از عام الفیل گذشته بود که یک بانویی بنام فاطمه بنت اسد که باردار بود به خانه کعبه پناه برد و از درگاه پروردگار بزرگ تقاضا کرد تولد کودک او را آسان فرماید و در این جا بود که دیوار خانه کعبه برای اولین و آخرین بارشکافته شد و تنها شخصیتی که در خانه خدا بدنیا آمد حضرت علی(ع) بود. حجت الا سلام اکبری افزود، وقتی درد زایمان مادر عیسی بن مریم(ع) آغاز گردید به او گفته شد که باید از این مکان مقدس دور شود. این مکان مقدس مسجد نبوده، بلکه مکان مقدسی مانند یک مسجد بود، امّا به مادر حضرت امیر(ع) امر شد وارد مسجد الحرام شود و کودک خود را بدنیا آورد.

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود تاکید نمود، ده سال از ولادت حضرت امیر گذشته بود که هر بار به غار حرا می رفت و برای پیامبر(ص) غذا می برد. در یکی از زمان هایی که اقدام به بردن غذا کرد، شاهد نزول آیاتی از سوره فلق بر پیامبر گرامی اسلام(ص) بود و او را مردی تاریخ ساز قلمداد کرد که در عین حال پدر نمونه ای بود.

در ادامه مراسم جناب آقای محمد رضا کاکا سرپرست رایزنی فرهنگی طی بیانات کوتاهی ضمن عرض تبریک سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام به اهمیت و معنویت روز 13 رجب و نامگذاری آن به نام پدر اشاره نمودند که به یمن ولادت حضرت علی(ع) نامگذاری شده است. ایشان در ادامه روز پدر را به حاضرین و تمامی پدران ایران زمین که مظهر عشق و صبوری و خستگی ناپذیری هستند تبریک عرض نموده و در پایان یاد پدرانی را که آسمانی شدند گرامی داشتند.

گروه موسیقی متشکل از دانشجویان شاغل به تحصیل در فیلیپین نیز سرود های زیبائی را اجرا کردند که مورد توجه حضار قرار گرفت.

در پایان برنامه به برندگان مسابقه زندگینامه حضرت علی(ع) وکودکان حاضر در جلسه جوایزی اعطا گردید و از حضار به نحو شایسته پذیرائی به عمل آمد.

 


١٤:٥٧ - جمعه ٣ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٦٤٩٧٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٣جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 544253
Visitorsofday : 24
Visitorsofpage : 1638935
Onlinevisitors : 5
PageLoad : 2.1719

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت