جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
سردار مبارز با تروریزم
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مانیل

دیدار با رئیس و مدرس دارالقرآن محمد رسول الله (ص) شهر مانیل – فیلیپین

روز سه شنبه دوم شهریور ماه 95 استاد "عبدالمنعم سلیمان" قاری بین المللی و رئیس دارالقرآن محمد رسول الله (ص) به اتفاق استاد "بیان" مدرس قرآن با دعوت قبلی در دفتر کار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل حضور یافتند و پیرامون برنامه های تدریس قرآن و راه های توسعه فعالیت های قرآنی در این کشور با آقای روناس؛ سرپرست رایزنی به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

در آغاز سرپرست رایزنی مقدم میهمانان را گرامی و خواستار دریافت آخرین وضعیت و اطلاعات در زمینه فعالیت قرآنی شد. استاد بیان از سوی هیئت فیلیپینی ضمن تشکر از حمایت های انجام شده از سوی رایزنی اذعان داشت؛ دارالقرآن حضرت محمد(ص) تنها مرکز رسمی تدریس قرآن با روش های منظم آموزشی بوده و قرآن آموزان در بدو ورود فرم ثبت نام را تکمیل و در آزمون ویژه تعیین میزان و ارزیابی اطلاعات قرآنی شرکت می کنند و در آن مرکز نه تنها رو خوانی قرآن، بلکه احکام، تفسیر، روش های قرائت قرآن و حفظ آیات برگزیده نیز تدریس می شود و از قرآن آموزان در مراحل مختلف آزمون به عمل می آید تا از چگونگی یادگیری و میزان پیشرفت آنان اطلاعات دقیق به دست آید. وی وجود مسجد آبی در منطقه مسلمان نشین مهلیکا را که از نظر جمعیت و کثرت مسلمانان در کلان شهر مانیل در مرتبه نخست قرار دارد را یک فرصت استثنایی قلمداد و تاکید کرد، قرآن آموزان دارالقرآن تاکنون عناوین شایسته ای را در مسابقات منطقه ای، شهری و استانی کسب نموده اند. این دارالقرآن نه تنها در کلان شهر مانیل بلکه در بسیاری از نقاط فیلیپین از جمله استان های دور دست میندانائو از جمله "کتوباتو"  و "مراوی" شناخته شده است.

آقای روناس ضمن تشکر از فعالیت های ستودنی دارالقران گفت دامنه فعالیت ها می تواند از چارچوب فیزیکی و محضور دارالقران فراتر برود و با استفاده از فضای بدون مرز دنیای مجازی می توان جمعیت قرآن آموزان را به مراتب افزایش داد و چنانچه توانایی و امکانات دارالقران در سطحی باشد که بتواند در فضای مجازی فعالیت نماید، شاید بتوان در مورد ایجاد یک وب سایت با همین عنوان با ستاد مذاکره نمود.

 استاد بیان در ادامه با تایید ضرورت توسعه علوم قرآنی اضافه کرد، متاسفانه محرومیت مسلمانان این کشور از قرآن و تعالیم نجات بخش آن مشکلات عدیده ای را در این زمینه ها فراهم کرده است تا جایی که برخی از جوانان مسلمان را در دام بزه کاری و از جمله مواد مخدر انداخته است و یکی از مسلمانان در جریان مبارزه با مواد مخدر کشته شد و برخی به دنبال ایجاد این ذهنیت هستند میان مواد مخدر و مسلمانان رابطه ی معناداری وجود دارد. آقای روناس در پاسخ به این خبر عنوان کرد، با فرض صحت این ادعا وظیفه ما، شما و مسلمانان این کشورتر سنگین تر خواهد بود و از آنجایی که دین مبین اسلام، دین اصلاح و تربیت است آموزه های قرانی جوانان را در مقابل بزه و گناه مصون خواهد داشت. همچنین ایشان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تجارب گرانبهای استاد عبدالمنعم سلیمان افزود ایشان علاوه بر مسئولیتی که در دارالقران عهده دار هستند به عنوان یک مسلمان از باب زکات علم نیز وظیفه ای دوچندان بر عهده دارند.

سرپرست رایزنی فرهنگی در خصوص مشکلات فعلی دنیای اسلام نیز عنوان کرد، افراط گرایی تنها تامین کننده منافع دنیای صهیونیسم و برخی از کشورهای غربی است که از نفوذ معنوی اسلام به خوبی مطلع هستند و از طریق دامن زدن اختلافات سلیقه ای مذهبی میان مسلمانان و حمایت پنهان از افراط گرایی سعی در تخریب چهره اسلام ناب محمدی دارند که به فضل الهی با اتحاد دنیای اسلام تلاششان ناکام خواهند ماند.

 استاد بیان پیشنهاد کرد در صورت امکان به جای این که مکاتبات برای اعزام قاریان بین المللی از فیلیپین به جمهوری اسلامی را از طریق وزارت امور مسلمین انجام دهید و آنان افراد مورد نظر خود را اعزام نمایند با ما تماس و از قرآن آموخته گان ما که در حد بالایی هستند استفاده نمایید که در پاسخ گفته شده پروسه و پروتکل کاری ما رسمی است و لذا مکاتبات ما به دلایلی از طریق مجامع رسمی این کشور صورت می گیرد. مدرس قرآن کریم طی سئوال دیگری خواستار آگاهی دارالقرآن از روش های آموزش و داوری قرآن کریم در جمهوری اسلامی شد و آن را  اقدامی شایسته در راستای تربیت قرآن آموزان و داوران قرآن در فیلیپین دانست و با توجه به حضور پررنگ و قوی جمهوری اسلامی در مسابقات بین المللی قرآن چه در خارج و یا داخل ایران این انتظار می رود نسبت به انتشار تجربیات خود در این زمینه ها از سوی مسئولین محترم امور قرآنی کشور شما انجام شود که در این زمینه قول مساعدت به وی داده شد و تاکید گردید که امکان دعوت از اساتید قرآن کشور در برگزاری کارگاه های آموزش قرآن و در اختیار قراردادندادن مواد آموزشی قرآنی را بررسی خواهد شد.

 

ملاحظات:

دارالقرآن حضرت محمد(ص) به عنوان پروژه مشترک کمیسیون امور مسلمین فیلیپین و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل، در مسجد آبی (از مساجد دولتی فیلیپین) در حال فعالیت است و از حمایت های مادی و معنوی رایزنی فرهنگی برخوردار است. برای قرآن آموزان این مرکز گواهی آموزشی صادر شده و در صورت اتمام دوره ها گواهینامه فارغ التحصیلی اعطا می گردد و در صورت کسب درجه ممتاز مجوز تدریس نیز دریافت می کنند.


١٦:٠٤ - پنج شنبه ١١ شهريور ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥٨٨٢٦    /    تعداد نمایش : ٥٣٥جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 544249
Visitorsofday : 20
Visitorsofpage : 1638931
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.8906

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت