شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
سردار مبارز با تروریزم
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام آمادگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران جهت معرفی غذای حلال در فیلیپین

 خانم «کارمن آلویار»( Carmen Alviar)، نماینده مؤسسه «معنویت در آسیا» و خانم «ماریزا آلگانترا» (Marissa AlcantAra)، از مسئولان بخش گردشگری اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا(آسه آن) جهت هم افزایی و معرفی غذای حلال در فیلیپین با محمد جعفری ملک، رایزن فرهنگی ایران در مانیل دیدار کردند .

در ابتدای دیدار خانم آلویار ضمن تشکر از رایزن فرهنگی ایران به خاطر تدارک این دیدار گفت: با توجه به اینکه فیلیپین از کشورهایی است که صنعت غذای حلال در آن بسیار کم رشد کرده است، ما در تلاشیم که با کمک مسئولان دولتی در کمیسیون امور مسلمین و همچنین کمیسیون امور علوم و تکنولوژی نسبت به معرفی غذای حلال در فیلیپین اقدام کنیم.

وی افزود: در بررسی‌های که انجام داده‌ایم دو کشور مالزی و ایران در این زمینه پیشرفت‌های زیادی دارند؛ لذا ما درخواست کمک برای معرفی فرهنگ غذای حلال نه به عنوان یک غذای توصیه شده در دین؛ بلکه به عنوان یک غذای سالم و مفید برای مردم را داریم و امیدواریم با ارائه سمینارها و نشست‌های مشترک در محیط‌های علمی و دانشگاهی بتوانیم در توسعه این فرهنگ گام‌های مثبتی برداریم.

رایزن فرهنگی کشورمان در مانیل نیز اظهار کرد: رایزنی فرهنگی از معرفی غذای حلال به مردم فیلیپین استقبال می‌کند و آمادگی دارد در این زمینه با طرف فیلیپینی همکاری کند.

وی افزود: در حال حاضر مشکلات موجود برای یافتن غذای حلال در فیلیپین به حدی زیاد است که در برخی شهرها این امر غیر ممکن است حال آنکه باید مردم را با این موضوع آشنا کنیم که علاوه بر اینکه این موضوع برای مسلمانان یک موضوع دینی است، در ورای آن، مسئله سلامت جامعه برای دین اسلام اهمیت دارد و دین اسلام با هدف سلامت جامعه بر خوردن غذای حلال تأکید دارد.

محمد جعفری ملک تصریح کرد: همان‌گونه که می‌دانید در ایران همه صنایع غذایی حلال بوده و رستوران‌ها غذای حلال سرو می‌کنند که این موضوع حتی در مالزی هم وجود ندارد. ما می‌توانیم با کمک دانشگاه‌ها فوائد غذای حلال و موضوعات علمی در خصوص فوائد غذای حلال و چرایی تأکید دین اسلام به تغذیه با غذای حلال را در سمینارها و نشست‌های مشترک بررسی و معرفی کنیم.

در پایان مقرر شد در نشست بعدی موضوع همکاری در برگزاری سمینار یا اقدامات مشترک برای معرفی غذای حلال در یکی از دانشگاه‌های فیلیپین مشخص شود


١١:٠٤ - شنبه ٣ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٧٢٥٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٣جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 544148
Visitorsofday : 26
Visitorsofpage : 1638582
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 2.4844

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت