دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
ورود به ماه ضیافت الله مبارک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

معرفی مراکز
- جنبش گفتگوی سلسله( Silsilah Dialogue Movement ) نگاهی اجمالی

 جنبش سلسله در ویژه نامه ای که بر مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس آن در سال 2004 میلادی در زآمبوانگا به چاپ رسید و اخیراً در اختیار رایزنی فرهنگی قرار گرفت اهداف و دیدگاههای آن را به قرار زیر اعلام کرده است.
 سلسله یک جنبش گفتگوست که به دنبال درک عمیق و بهتر و گسترش روابط میان مسلمانان و مسیحیان همراه با پیروان دیگر عقاید است. این جنبش که در نتیجه نیاز، تجربه موجود و ضرورت حل معضلات میان مسلمانان و مسیحیان در میندانائو به وجود آمد، با تاًسی به گفتگوی خداوند با مردمی از فرهنگها و ادیان مختلف آغاز به کار کرد و در نهم مه 1984 میلادی در زآمبوانگا به طور رسمی آغاز به کار نمود.
 پدر روحانی سباستیانو آمبرا پیم مؤسس و رئیس جنبش در سرمقاله ای در ویژه نامه ای به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس آن چنین می نویسد: در نخستین مأموریت خود در فیلیپین در سال 1977 میلادی وارد زآمبوانگای شمالی در میندانائو شدم و از آنجا بود که درگیریهای موجود میان مسلمانان و مسیحیان را از نزدیک مشاهده نمودم و بر آن شدم که پلی میان مسیحیان و مسلمانان احداث نمایم و به این ترتیب جنبش گفتگوی سلسله در سال 1984 تأسیس شد ایشان انتخاب این نام را به تأسی از زنجیری ذکر کرده است که صوفیان را به عالم الوهیت متصل می کند و متذکر می شود پیروان ادیان مختلف از طریق زنجیرهای گوناگون به خدایی می رسند که خالق همه جهانیان است.

اهداف

 اهداف اعلام شده که بنا به گفته پایه گذار آن از طریق گفتگو و صلح قابل دستیابی است به قرار زیر اعلام شده است:
1- زندگی با جوهره آنچه که به آن ایمان داریم و همراه داشتن ارزشها و آداب و سنن دینی خویش.
2- گفتگو با انسانهای دیگر، بدون ملاحظه فرهنگ و باورهای آنها، ارتقائ فرهنگ گفتگو با تأکید بر ارزشها معنوی.
3- تلاش با انسانهای دیگر برای بالا بردن سطح زندگی محرومان و برقراری عدالت، انسانیت و جامعه ای سالم.
جنبش گفتگوی سلسله در حال حاضر دارای شورای رهبران گفتگوی میان ادیان (I. F. C. L.) است که مرکب از رهبران مسلمان و مسیحیان در شهر زآمبوانگاست که همه آنها خود را ملزم به رعایت اهداف و دیدگاههای این جنبش می دانند.
 برنامه های اجرایی جنبش گفتگوی سلسله به وسیله این شورا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و سپس به مورد اجرا گذاشته می شود. از مهترین وظایف این شورا توجه و بحث درباره ی موضوعات و مطالبی است که جامعه زامبوانگا و مسلمانان و مسیحیان با آن درگیر هستند. شعار شورای یادشده این است که خود باید نمونه ای از گفتار و رفتار خویش در برقراری گفتگو و استقرار صلح باشیم تا دیگران نیز به پیروزی از ما رفتار کنند.
 گروها و سازمانهای مختلفی زیر نظر این جنبش اداره می شوند که از آن جمله "جنبش گفتگوی میان ادیان با عضویت جوانان دانش آموخته ی دانشگاه"، جنبش " فرهنگ و گفتگو، چراها و چگونگی ها " و " مدرسه ابتدایی جنبش سلسله " و ... از جمله سازمانها و نهادهایی هستند که به طور مستقیم و غیر مستقیم به جنبش وابسته و یا در همکاری نزدیک با آن هستند که مهمترین آن کنفرانس علما و اسقف های شهر داوائو به سرپرستی اسقف اعظم کاپالیاست که از نفوذ زیادی در سیاست گذاری روابط میان مسلمانان و مسیحیان برخودار است و اعضاء و چهره های شناخته شده ای عضو آن هستند.
 جنبش گفتگوی سلسله در یک مجموعه بزرگی مرکب از ساختمانهای مختلف و کلاس های آموزشی متعدد و مسجد و کلیسا با نام " دهکده همدل " در یکی از نقاط خوش آب و هوا و کوهستانی شهر زآمبوانگا قرار دارد و کلاسهای آموزشی برای تدریس ایدئولوژی جنبش سلسله با دقت کامل برنامه ریزی شده است و مدرسین از روشهای پیشرفته سمعی و بصری برای آموزش و تبادل نظر با شرکت کنندگان در کلاس ها استفاده می کنند که اکثراً از قشر جوان هستند استفاده می کنند.
 دعای ویژه ای نیز با عنوان Harmony Prayer (دعای همدلی) ویژه جنبش در میان شرکت کنندگان و کارکنان آن مرسوم و معمول شده است که دعای همدلی جهانی خوانده می شود.
 در این دعا نام خداوند بزرگ به نام " Lord " نامیده شده که از واژه پروردگار در انجیل و تورات گرفته شده است و بدون نام بردن از دین و یا آئین خاصی صحبت از صلح و درک صلح و خلوص قلب برای رسیدن به صلح و آرامش می کند که در واقع بازتابی است از دعاهای مرسوم در کلیساهای مختلف مسیحی.
جنبش سلسله بخشی را به عنوان زنجیر همدلیChain )   Harmony ) تأسیس و بروشور ویژه ای را برای عضویت در بخش زنجیر همدلی به چاپ رسانده است که داوطلبان با پر کردن آن عضو سلسله می شوند. در بروشور یادشده اطلاعاتی در زمینه چگونگی و اهداف زنجیر همدلی ثبت شده است.
 جنبش سلسله خبرنامه ای دو ماهانه دارد که حاوی اخبار و موضوعات مورد توجه این جنبش است. 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib

سایت های فرهنگی، هنری و سرگرمی
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 3664
Visitorsofday : 144
Visitorsofpage : 1810511
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.9921

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت