منو اصلی
اخبار > فلاحت‌پیشه: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جدانشدنی است


  چاپ        ارسال به دوست

ششمین گردهمایی مؤسسات فعال در آموزش زبان فارسی در جهان/ 3

فلاحت‌پیشه: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جدانشدنی است

معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در ششمین گردهمایی مؤسسات فعال در آموزش زبان فارسی در جهان، تأکید کرد: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جدانشدنی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شهروز فلاحت‌پیشه، معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در سخنرانی خود در ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان که صبح امروز (7 بهمن‌ماه) در حسینیه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد، به ارایه گزارشی پیرامون دوره‌های گذشته این گردهمایی در سال‌های 93 تا 96 پرداخت و از همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات  اسلامی در بخش‌های مختلف این سازمان و مرکز مطالعات فرهنگی، بین‌المللی و معاونت بین‌الملل بنیاد سعدی تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: با توجه به اهمیت آموزش زبان فارسی در حوزه بین‌الملل که یکی ارکان قدرت نرم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور محسوب می‌شود، سهم اعظم نمایندگان این بنیاد را وابستگان، نمایندگان و رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌دهند.

فلاحت‌پیشه تأکید کرد: پیوند کاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یک پیوند جدانشدنی است. در این راستا طی سالیان اخیر تجارت خوب و اتفاقات ارزشمندی در بخش‌های مختلف بین دو نهاد رقم خورده و دستگاه‌های فعال دیگر در کشور که نمایندگان آنها در این نشست حضور دارند، در حوزه آموزش زبان فارسی فعالیت‌های بی شماری در این حوزه ارائه داده‌اند.

وی همچنین، هدف اصلی از برگزاری این گردهمایی را تلاش در به ظهور رساندن همکاری و همیاری میان تمام متولیان مقوله آموزش و ترویج زبان فارسی در حوزه بین‌الملل در قالب یک هم‌افزایی و تشریک مساعی فعالیت‌های دستگاه‌های ذیربط در این حوزه توصیف کرد.

رضا مراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی هم در سخنرانی خود، بیان کرد: خوشبختانه توانسته‌ایم به صورت متوالی این گردهمایی را هر سال داشته باشیم و از برکات این گردهمایی‌ها آن شده که مؤسسه‌های فعال از ظرفیت‌های یکدیگر آگاه شده و کارهای مشترکی را آغاز کرده‌اند.

وی همچنین، هدف از برگزاری این گردهمایی را تعامل بیشتر بین دستگاه‌ها در راستای اتحاد، انسجام و یک‌سو کردن فعالیت‌های آموزش زبان فارسی در خارج از کشور دانست.

صحرایی گزارشی از دوره‌های پیشین این گردهمایی ارایه داد و گفت: در حال حاضر، 15 قرارداد با مؤسسات خصوصی خارجی و 10 قرارداد داخلی با دستگاه‌ها و مؤسسات داخلی در حوزه آموزش و ترویج زبان فارسی منعقد شده است و امروز شاهد جایگاه و اهمیت ویژه زبان فارسی نسبت به گذشته هستیم.

وی با تأکید بر ظرفیت‌سازی برای آموزش زبان فارسی در جهان، آمادگی بنیاد سعدی را برای همکاری در راستای منافع جمهوری اسلامی ایران به واسطه آموزش و تقویت زبان فارسی در حوزه بین‌الملل با دستگاه‌های متولی این امر، اعلام کرد.

بنابر اعلام این خبر، ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان با حضور بیش از ۳۰ دستگاه مرتبط و فعال در امر آموزش زبان فارسی با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت و هم‌افزایی این دستگاه‌ها امروز به همت بنیاد سعدی و به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حسینیه الزهرا(س) این سازمان در حال برگزاری است.

در این گردهمایی، چهار نشست تخصصی با موضوعات «نقش و جایگاه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آموزش و گسترش زبان فارسی»، «آموزش مجازی زبان فارسی (دستاوردها و چالش‌های پیش رو)»، «راهکارهای جذب فارسی‌آموزان و تقویت کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی» و «استانداردسازی آموزش و آزمون‌سازی زبان فارسی (آمفا، داتفا و تی تی سی)» برگزار می‌شود.

همچنین در حاشیه این گردهمایی یک روزه، نمایشگاهی با محوریت معرفی محصولات مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان و ادبیات فارسی در جهان برپا شد.

انتهای پیام/ص


١٤:٢٤ - 1398/11/07    /    شماره : ٧٤٣٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج