منو اصلی
اخبار > گسترش روابط فرهنگی موجب همگرايی ايران و تايلند می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن فرهنگی ایران در تایلند:

گسترش روابط فرهنگی موجب همگرايی ايران و تايلند می‌شود

مهدی حسنخانی در گفت‌وگو با نشریه «بریتا مُسلیم لایف» تایلند گفت: گسترش روابط فرهنگی موجب همگرايی ايران و تايلند و زمینه‌ساز توسعه همکاری‌ها در سایر عرصه‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند در گفت‌وگو با نشریه «بریتا مُسلیم لایف» تایلند تأکید کرد: رایزنی فرهنگی ایران بدنبال گسترش روابط فرهنگی بوده و معتقد است این امر همواره زمینه مساعد و بسترسازی لازم را برای توسعه روابط در سایر امور و مناسبات سازنده دو کشور فراهم می‌کند.

وی گسترش و تعمیق مناسبات فرهنگی دو کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را حاصل ماهیت دینی فرهنگی انقلاب و اتخاذ سیاست نگاه به شرق قلمداد کرد و افزود: این رویکرد در واقع نوعی بازگشت به جایگاه روابط سازنده دو کشور از زمان‌های گذشته قلمداد می‌شود که موجب فعال شدن ظرفیت‌ها و فرصت‌های مهم و دوجانبه خواهد شد.

حسنخانی از شخصیت مشهور شیخ احمد قمی در تایلند به عنوان سرمایه مشترک فرهنگی و افتخار تاریخی دو ملت یاد کرد.

وی با اشاره به گستره برخی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در عرصه‌های مختلف افزود: ما در تلاش هستیم تا ایران اسلامی را در همه ابعاد فرهنگی و با تکیه بر سابقه دیرینه روابط تاریخی دوکشور تبیین کنیم. در عین حال در تلاش هستیم تا تصویر واقعی و برداشت صحیح از جمهوری اسلامی ایران و تایلند را نزد مخاطبان روزآمدسازی و ارائه کنیم.

انتهای پیام/ص


١٠:٣٧ - 1398/12/03    /    شماره : ٧٤٥٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج