منو اصلی
اخبار > کرونا، یونان را به تعطیلی کشاند


  چاپ        ارسال به دوست

کرونا، یونان را به تعطیلی کشاند

پس از بازگشت مسیحیان یونانی که برای سفر به اماکن مقدس به سرزمین‌های اشغالی (اسرائیل) سفر کرده بودند، این ویروس را به یونان منتقل کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به نقل ازرایزنی فرهنگی کشورمان دریونان ، در ابتدا یونانیان خود را تا حدودی به دور از تاثیر این ویروس می دانستند ولی پس از بازگشت مسیحیان یونانی که برای سفر به امکان مقدس در سرزمینهای اشغالی ( اسرائیل ) سفر کردند، این ویروس را از سرزمین های اشغالی به یونان منتقل نمودند و بر اساس اخبار رسانه های خبری یونان تعداد 52 نفر یونانی که به سرزمین های اشغالی سفر کرده بودند، پس ازانجام آزمایشات پزشکی معلوم شد که همه آنان، به ویروس کرونا مبتلا هستند و می توان گفت که این نقطه آغازین گسترش ویرویس کرونا در یونان قلمداد گردید .

در حال حاضر تعداد 695 نفر در یونان به این ویروس مبتلا شده اند، تعداد 18  نفر جان باخته و تعداد 24 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری می باشند .

" استروس چیودوراس" استاد سرشناس یونانی در زمینه تحقیقات عفونتی و مسول هماهنگی مقابله با ویروس کرونا گفت : از این به بعد فقط تعداد افرادیکه در مراکز مراقبت های ویژه قرار داده می شوند، اعلام خواهد شد و مردم نباید نگران باشند زیرا مرگ و میر از این ویروس در یونان رقمی بین نیم الی یک درصد می باشد و تمام کادر پزشکی کشور برای جلوگیری از توسعه این ویروس بصورت فعال تلاش می کنند و مضافاً محققین چینی طبق اطلاعات واکسن این ویروس را کشف و در این کشور با موفقیت انجام شده است.

اما در همین حال دولت یونان کلیه مدارس، دانشگاههای کشور ، مراکز تفریحی ، کاهش کادر ادارات دولتی و نوبتی کردن این کارکنان در طول هفته، مغازه ها، قهوه خانه ها را تعطیل کرده و پلیس مانع کار و کسب آنان می گردد .(به غیر از فروشگاه های مواد خوراکی و مصرفی روزانه مردم )

در همین حال اجناسی همچون مواد ضد عفونی کننده در فروشگاههای بزرگ و حتی داروخانه ها دیگر وجود ندارد، و اقلام غذایی که دارای عمر طولانی ترین هستند همجون حبوبات، ماکارونی، برنج و دیگر اقلام در فروشگاه زنجیره ای کم یاب شده است و دولت مکرر به مردم اطمینان می دهد که مواد غذایی به وفور وجود دارد و مردم نباید نگران باشند.

در همین حال ورود به فروشگاههای بزرگ برای تهیه ما یحتاج روزانه بعضا با حضور پلیس انتظامات کنترل می شود و افراد به نوبت به این فروشگاه ها و بصورت محدودی وارد می شوند. در همین حال فروشگاههای بزرگ  زنجیره ای موظف شده اند در مقابل درب ورودی مواد ضد عفونی کننده قرار دهند.

دولت یونان در همین حال اعلام کرد: از رفت و آمد بی مورد جداً خوداری کنید، تجمعات بیش از 2 نفرممنوع شده و افراد باید فاصله حداقل 2 متری را در خرید و ملاقات رعایت نمایند  وهر گونه تخلف از دستورات دولت  جریمه نقدی تا یک هزار یورو برای هر نفر را در پی خواهد داشت.

دولت یونان نیز اعلام کرده است: پمپ بنزین ها، داروخانه ها، نانوایی ها ،ادارات پست و بانک ها با حد اقل نیرو  مجاز به فعالیت هستند ولی انتظامات  تعداد افراد ورودی را تنظیم خواهد کرد ، تا فاصله لازم( حدود 2 متر) بین افراد حفظ شود .

انتهای پیام/م


٠٩:٣٧ - 1399/01/06    /    شماره : ٧٤٧٠٥١    /    تعداد نمایش : ٧٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج